©Julija Rukas

Apie

Paskelbta: liepos 19, 2016

logo_white

Mus ir mūsų aplinką supa istorijos, istorijos įprasminančios būtį ir kasdienybę. Simboliškai pasakojimu, o tiksliau sapnu, prasidėjo ir Vilniaus istorija. Šiandien miestuose gausu istorijų, kurias papasakoti galime kiekvienas iš mūsų, individualiai ir kolektyviai įprasmindami miestų vietas: pastatus, aikštes, skverus ar gatves.

Prisimenant Walter Benjamin laikų flaneur – miesto tyrinėtoją, narratives.lt skaitmeniniai puslapiai atskleis miestui kuriančių žmonių mintis ir idėjas, žvelgs į nuolat kintančius procesus ir aktualius klausimus. Atsinaujinęs virtualus projektas narratives.lt pasidalins menininkų, architektų, mąstytojų, projektų apie miestą ir jo istoriją iniciatorių pasakojimais. Tinklaraštis orientuojasi į tai kuo šiandien gyvena kuriantys miestui, su kokiomis problemomis susiduria ir kuo džiaugiasi. Kaip kūryba miestui formuoja jį ir jo gyventojus? Kaip asmeninės istorijos, socialinė, istorinė ir kultūrinė patirtis atsispindi ir keičia jį? Kokią dabartį praeities sluoksniai kuria mieste? Šie klausimai tampa tik įžanga į minčių ir idėjų srautus, kuriais narratives.lt pašnekovai nuplukdys skaitytojus siauromis miestų gatvelėmis, projektų vingiais ir atradimų keliais.

Rašytojas Ernestas Parulskis paskaitos apie miestą metu yra pasakęs: „kuo pasakojimas senesnis tuo jis sukuria patikimesnę, aiškesnę ir priimtinesnę vertę. Naujas pasakojimas sukuria būsimos vertės pradžią“, tad tikimės, kad šie pasakojimai kurs minėtą vertės pradžią, leis apčiuopti ir suprasti dabartinio miesto virsmus.